Bina Elektrik Tesisatı

Bina Elektrik Tesisatı Hizmetleri çok önemlidir ve güvenli bir yaşam için gereklidir. Uzman personellerimiz, güvenlik önlemleri alarak teknolojik cihazları kullanmak üzere gerekli işlemleri gerçekleştirirler. Teknolojinin hızla gelişmesiyle birlikte evlerde lamba, zil, televizyon gibi birçok cihazın sorunsuz çalışmasını sağlayan farklı sistemler ortaya çıkmaktadır.

İstanbul’un farklı bölgelerinde sunulan bina elektrik tesisatı hizmetleri, aynı zamanda binalar için iç elektrik tesisatı olarak da bilinir. Yeni inşa edilen yapılar için, yapı denetim firması tarafından onay alındıktan sonra hizmet verilmeye başlanır. Bu hizmetler sayesinde binaların duvarlarına döşenecek kabloların dışarıdan görünürlüğü engellenerek kötü görünümün önüne geçilir. Elektrik boruları, priz, anahtarlar, akım kabloları, bağlantı elemanları, buat, klemensler, topraklama kabloları ve elektrik panoları gibi malzemelerin yer aldığı tesisat hizmetleri sunulmaktadır.

Bina elektrik tesisatı hizmetleri, binaların özelliklerine göre değişen fiyat seçenekleriyle sunulur. Kişilerin güvenliği açısından oldukça önem taşıyan hizmetler, işinin ehli personeller tarafından gerçekleştirilir. Aydınlatma tesisatı ve çağırma tesisatları da bina elektrik tesisatı hizmetlerimiz arasında yer alır.

Sıva altı tesisat döşemesi, kabloların sıvaların altına yerleştirilerek gözükmesinin engellenmesini sağlar. Otomatik sigortalar, manyetik ve termik tertibatları ile aşırı akımda devreleri açarak güvenli bir kullanım sağlar. Elektrikli cihazların çalışmasını sağlayan hizmetler, günümüzde online olarak da satın alınabilir.

Bir binaya elektrik alınacaksa, binanın yapı planı çıkarılır ve üzerine elektrik tesisat projesi çizilir. Floresan lambalar, daha fazla ışık sağlar ve uzun ömürlüdür. Merdiven otomatiği tesisleri, kat sayısı çok olan binalarda merdiven sahanlığındaki lambaların belli sürede yanıp sönmesini sağlar. Çağırma tesisatları, sesle haberleşme sağlanarak abonelerin çağırılmasını sağlar. Zil tesisatı ise birden fazla buton varsa hangi zilin çaldığının anlaşılması için numaratör kullanılır.

Firmamız, her türlü bina elektrik tesisatı hizmetlerini sağlamaktadır. Hizmetlerimizden yararlanmak ve acil ihtiyaç durumunda iletişime geçmek için lütfen bizimle iletişime geçin.

Binalardaki Elektrik Tesisat tipleri

Aydınlatma, Asansör , Güvenlik Alarm, Topraklama, Isıtma Soğutma Klima Kombi , Faz tipleri Monofaze Treefaze

  1. Ana güç kaynağı: Bir binaya enerji sağlayacak ana güç kaynağına ihtiyaç vardır.
  2. Dağıtım kutusu: Elektrik akımının binanın farklı bölümlerine dağıtılmasını sağlayan bir dağıtım kutusu gereklidir.
  3. Şalt panosu: Binanın ana enerji kaynağına bağlanan şalt panosu, elektrik akımının kontrol edilmesini ve yönetilmesini sağlar.
  4. Kablo kanalları: Elektrik kablolarının bina içindeki döşeme, tavan veya duvarlarda yer alacakları kablo kanallarına ihtiyaç vardır.
  5. Prizler ve anahtarlar: Elektrik cihazları için prizler ve aydınlatma için anahtarlar, bina içindeki elektrik devrelerinin son noktalarını oluşturur.
  6. Aydınlatma sistemi: Bina içindeki farklı bölgeler için aydınlatma sistemleri kurulmalıdır.
  7. Topraklama sistemi: Elektriksel emniyet için, topraklama sistemleri ile tesisatın topraklama bağlantısı yapılmalıdır.
  8. Acil durum aydınlatması: Binada herhangi bir acil durumda kullanılacak acil durum aydınlatmalarına da ihtiyaç vardır.
  9. Yangın algılama ve söndürme sistemleri: Bu sistemler elektrik tesisatında olmasa da, yangın riskinin yüksek olduğu yerlerde binanın korunması için gerekli sistemlerdir.

0 yorum

Makro Tesisat
Call Now Button0 533 490 55 62